جستجو


[جستجوی پیشرفته ]
آگهی ها
تقویم
خرداد
۱۳۹۹
ش ی د س چ پ ج
 
 
 
 
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰
۳۱
وضعیت آب و هوا
 
اطلاعات هواشناسي اين شهر در دسترس نيست
ساعت
بزرگ‌ترين فريب‌هاي اينترنتي
بزرگ‌ترين فريب‌هاي اينترنتي نويسنده : مدیر سایت


به گفته كارشناسان در حالي كه روز به روز بر قربانيان فريب‌هاي اينترنتي افزوده مي‌شود و تعداد بيش‌تري پول‌هاي خود را از دست مي‌دهند، افراد كم‌تري تمايل براي گزارش رخداد دارند. علت اين امر مي‌تواند احتمال بسيار كم بازگشت پول باشد زيرا كلاهبرداران حرفه‌يي خود را در دنياي وب مخفي مي‌كنند و بهترين دفاع در اين مواقع آموزش به كاربران براي شناسايي چنين فريب‌هايي و اجتناب از آن‌ها است.

طي سال‌هاي اخير بسياري از كاربران اينترنت، اي‌ميل‌هايي را از طرف شاهزاده خلع شده نيجريه‌اي دريافت كرده‌اند كه در آن از دريافت‌كننده اي‌ميل خواسته شده كه در ازاي دريافت مبلغ قابل توجهي، براي خارج كردن مقدار بسيار زيادي پول از نيجريه، با ارسال كننده اي‌ميل همكاري كند.

اين اتفاق تنها يكي از هزاران فريبي است كه هر روزه در فضاي مجازي اتفاق مي‌افتد؛ مركز امداد و هماهنگي رايانه‌يي كشور (ماهر) به نقل از شركت امنيتي پاندا ليستي از متداول‌ترين فريب‌هاي آنلاين در دهه گذشته منتشر كرده است كه اين گزارش برگرفته از آن است.

اين فريب‌هاي با اعتماد به نفس كه هنوز هم در اينترنت جريان دارند، همگي يك هدف را دنبال مي‌كنند: كلاهبرداري از كاربران از مبلغ 500 دلار تا هزاران دلار.

اين فريب‌ها نوعاً از يك الگوي مشابه پيروي مي‌كنند: تماس اوليه از طريق اي‌ميل و يا شبكه‌هاي اجتماعي انجام مي‌شود. از قربانيان خواسته مي‌شود از طريق اي‌ميل، تلفن، فكس و غيره به تماس مذكور پاسخ دهند.

بعد از اينكه در اولين گام طعمه به دام شكارچيان افتاد، آن‌ها سعي مي‌كنند اعتماد قرباني را جلب كرده و در انتها به بهانه‌اي از او درخواست پول مي‌كنند. در زير ليست شش فريب برتر از ديدگاه پاندا آورده شده است:

*فريب نيجريه

به‌عنوان نخستين فريب اينترنتي، حقه نيجريه‌اي هم چنان پرطرفدارترين شيوه كلاهبرداران است. در اين حقه به شما قول يك جايزه و يا ارائه درصدي از پول كلاني داده مي‌شود كه قرار است آن را از كشور نيجريه خارج كنيد. معمولاً در ابتدا از شما خواسته مي‌شود تا يك مبلغ اوليه را براي پوشش هزينه‌هاي بانكي ارائه دهيد. مسلم است كه به محض دادن پول كلاهبرداران غيب مي‌شوند.

*قرعه‌كشي‌ها

در اين فريب هم مشابه با فريب نيجريه، اي‌ميلي را دريافت مي‌كنيد كه در آن ادعا شده است شما برنده يك قرعه‌كشي شده‌ايد. اما براي دريافت پول جايزه، بايد مبالغي را جهت هزينه‌هاي بانك و انتقال پولي پرداخت كنيد كه هرگز روي آن را نخواهيد ديد.

*پيشنهاد كاري

يك پيشنهاد كاري از كشوري خارجي را دريافت مي‌كنيد مبني بر اينكه مي‌توانيد تنها با چند ساعت كار از خانه هزاران دلار درآمد داشته باشيد. اين پيشنهاد بسيار فريبنده است و درصورتي كه آن را قبول كنيد، آن‌ها از شما درخواست اطلاعات حساب بانكي‌تان را مي‌كنند.

سپس كلاهبرداران از حساب شما براي ذخيره كردن پول‌هايي كه از حساب‌هاي ديگر سرقت كرده‌اند، سوءاستفاده مي‌كنند و شما را بدون اينكه بخواهيد شريك جرم مي‌كنند.

*فيس بوك / هات‌ميل

كلاهبردان اطلاعات نام كاربري و كلمه عبور فيس بوك، هات ميل و ديگر وب سايت‌هاي مشابه را سرقت كرده و رمز عبور شما را تغيير مي‌دهند. سپس براي همه دوستان شما اي‌ميلي را ارسال مي‌كنند كه در آن آمده است در حالي كه در مسافرت بوده‌ايد همه پول‌هاي شما به سرقت رفته است و در حال حاضر نيازمند پول براي پرداخت هزينه‌هاي هتل هستيد.

*غرامت

اخيراً فريبي هوشمندانه بر پايه فريب نيجريه ايجاد شده است كه در آن اي‌ميلي براي شما ارسال مي‌شود مبني بر اينكه مبلغي براي دلجويي از قربانيان كلاهبرداري نيجريه در نظر گرفته شده است و شما يكي از قربانيان خوش‌شانس هستيد. سپس كلاهبرداران براي ارسال غرامت، از شما درخواست 1000 دلار پول مي‌كنند!

*اشتباه

در اين فريب شايع، كلاهبرداران در صورتي كه شما فروشنده چيزهاي با ارزشي همچون خانه، ماشين و غيره باشيد، با شما تماس مي‌گيرند.

آن‌ها كالاي مذكور را از طريق چك خريداري مي‌كنند ولي چكي با مبلغي بالاتر را براي شما ارسال مي‌كنند، سپس درخواست مي‌كنند تا باقيمانده پول آن‌ها را برايشان ارسال كنيد. چك مذكور تقلبي بوده و يا برگشت مي‌خورد و شما همه پولي را كه نقداً پرداخت كرده‌ايد، از دست خواهيد داد.

دريافت نسخه آفلاين


تاريخ: ۱۳۸۹/۹/۲۳ بازگشت
نظرات خود را در رابطه با اين بخش از طريق فرم زير ارسال نمائيد
 
نام:
آدرس ايميل :
متن نظر: *
گالری عکس
عنوان:‍‍Transparent creatures
توضيح :موجودات شفاف

تعداد كل عكسهاي موجود :۵۳۵


لغت نامه
کلمه:
نظرسنجی
آیا میدانستید ایده افزار در الکامپ 92 شرکت داشته است؟
بله
خیر

تعداد آراء: ۱۹

اوقات شرعی
اذان صبح : ۰۴:۰۱:۰۳
طلوع خورشيد : ۰۵:۴۸:۲۲
اذان ظهر : ۱۳:۰۳:۰۹
غروب خورشيد : ۲۰:۱۸:۰۹
اذان مغرب : ۲۰:۳۸:۰۱